Znamy laureata Nagrody Alchemika! Pomóż nam wybrać Alchemika. Zagłosuj i wygraj! Ruszyła pierwsza edycja Nagrody Alchemika Kalendarz na 2015 rok z cytatami z książek Paula Coelho jest już dostępny! Porozmawiaj z alchemikiem słowa. Paulo Coelho: najlepsza wizytówka Brazylii Kolejny rekord Alchemika Wspomóż Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Paulo Coelho. Moje życie - film dokumentalny o autorze kultowego Alchemika do obejrzenia na kanale Planete+ ! Video chat z Paulem Coelho! Gra miejska z "Alefem" już 11 lutego w Warszawie! Oficjalna polska strona Paula Coelho na facebooku ALEPH THE VIDEO CONTEST - zwycięzcy wyłonieni! ALEPH THE VIDEO CONTEST Barack Obama cytuje Paula Coelho Walkirie w Polskim Radiu Wyniki konkursu
Złóż książkę - wygraj podróż!
Złóż książkę - wygraj podróż! Weź udział w konkursie! O Aleph - nowa książka Paula Coelho Weronika postanawia umrzeć na DVD Napisz recenzję książki Weronika postanawia umrzeć Weronika postanawia umrzeć Paula Coelho w kinach od 2 października Zapraszamy na festiwal Bom Dia Brasil i rozmowy o fenomenie Paula Coelho! Zwycięzca jest sam Paula Coelho w telefonie Zobacz ulubione miejsca Paula Coelho na świecie! 54. Międzynarodowe Targi Książki Konkurs na scenariusz trailera książki rozstrzygnięty! Konkurs na zwiastun książki Paulo Coelho - Zwycięzca jest sam Wielkie święto Paula Coelho Paulo Coelho zaprasza na wirtualną wystawę Łódzkie spotkanie z fanami Paula Coelho Konkurs: Jak wyglądało Twoje spotkanie z Drugą Połową? Fan Klub Paulo Coelho As Empiku dla Czarownicy z Portobello Paula Coelho Paulo Coelho otrzymał tytuł Posłańca Pokoju Paulo Coelho szuka 15 reżyserów 60. urodziny Paula Coelho Czarownica z Portobello - premiera polskiego wydania nowej powieści Paula Coelho Fragmenty powieści Czarownica z Portobello na stronie empik.com Brazylijska premiera nowej powieści Paula Coelho Czarownica z Portobello Alchemik na liście bestsellerów The New York Timesa Ponowna pielgrzymka do Santiago de Compostela Zahir Paula Coelho nominowany do nagrody As EMPiK-u 2005 Paulo Coelho w Częstochowie Zahir Paula Coelho skonfiskowany w Iranie Książki Paulo Coelho w serii kieszonkowej

Paulo Coelho otrzymał tytuł Posłańca Pokoju 21 września 2007 roku

21 września, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju, sekretarz generalny Narodów Zjednoczonych Ban Ki Mun uhonorował brazylijskiego pisarza Paulo Coelho i księżniczkę Jordanii Haya Bint Al Hussein tytułem Posłańca Pokoju ONZ. Tym samym dołączyli oni do grona czterech innych Posłańców Pokoju, osób, które wykorzystują swój talent w dziedzinach sztuki, literatury, muzyki i sportu, by szerzyć idee i działania ONZ.

Paulo Coelho, autor znanej w świecie powieści Alchemik, wykorzystuje swoją pozycję, by pomagać osobom zepchniętym na margines społeczeństwa brazylijskiego poprzez założony wspólnie z żoną, Christiną Oiticica, Instytut Paula Coelho. Działa też na rzecz wielokulturowości w ramach UNESCO jako Doradca do Spraw Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego.

W uzasadnieniu Ban Ki Mun powiedział: „talent Paula Coelho jako pisarza i jego niezwykła zdolność opisywania życia wszystkich ludzi niezależnie od koloru skóry, pochodzenia i kultury czynią z niego potężnego Posłańca”.

Brazylijski pisarz jako Posłaniec Pokoju będzie kontynuował działania na rzecz dialogu międzykulturowego i pomocy dzieciom na całym świecie.

Pozostali Posłańcy Pokoju i obszary ich działania to: Jane Goodall, środowisko naturalne; Michael Douglas, rozbrojenie, pokój i bezpieczeństwo; Yo-Yo Ma, młodzież i Elie Wiesel, prawa człowieka i Holocaust. Luciano Pavarotii był Posłańcem Pokoju przez blisko 10 lat, aż do swojej śmierci 6 września 2007 roku.

Powrót do listy wydarzeń