Znamy laureata Nagrody Alchemika! Pomóż nam wybrać Alchemika. Zagłosuj i wygraj! Ruszyła pierwsza edycja Nagrody Alchemika Kalendarz na 2015 rok z cytatami z książek Paula Coelho jest już dostępny! Porozmawiaj z alchemikiem słowa. Paulo Coelho: najlepsza wizytówka Brazylii Kolejny rekord Alchemika Wspomóż Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Paulo Coelho. Moje życie - film dokumentalny o autorze kultowego Alchemika do obejrzenia na kanale Planete+ ! Video chat z Paulem Coelho! Gra miejska z "Alefem" już 11 lutego w Warszawie! Oficjalna polska strona Paula Coelho na facebooku ALEPH THE VIDEO CONTEST - zwycięzcy wyłonieni! ALEPH THE VIDEO CONTEST Barack Obama cytuje Paula Coelho Walkirie w Polskim Radiu Wyniki konkursu
Złóż książkę - wygraj podróż!
Złóż książkę - wygraj podróż! Weź udział w konkursie! O Aleph - nowa książka Paula Coelho Weronika postanawia umrzeć na DVD Napisz recenzję książki Weronika postanawia umrzeć Weronika postanawia umrzeć Paula Coelho w kinach od 2 października Zapraszamy na festiwal Bom Dia Brasil i rozmowy o fenomenie Paula Coelho! Zwycięzca jest sam Paula Coelho w telefonie Zobacz ulubione miejsca Paula Coelho na świecie! 54. Międzynarodowe Targi Książki Konkurs na scenariusz trailera książki rozstrzygnięty! Konkurs na zwiastun książki Paulo Coelho - Zwycięzca jest sam Wielkie święto Paula Coelho Paulo Coelho zaprasza na wirtualną wystawę Łódzkie spotkanie z fanami Paula Coelho Konkurs: Jak wyglądało Twoje spotkanie z Drugą Połową? Fan Klub Paulo Coelho As Empiku dla Czarownicy z Portobello Paula Coelho Paulo Coelho otrzymał tytuł Posłańca Pokoju Paulo Coelho szuka 15 reżyserów 60. urodziny Paula Coelho Czarownica z Portobello - premiera polskiego wydania nowej powieści Paula Coelho Fragmenty powieści Czarownica z Portobello na stronie empik.com Brazylijska premiera nowej powieści Paula Coelho Czarownica z Portobello Alchemik na liście bestsellerów The New York Timesa Ponowna pielgrzymka do Santiago de Compostela Zahir Paula Coelho nominowany do nagrody As EMPiK-u 2005 Paulo Coelho w Częstochowie Zahir Paula Coelho skonfiskowany w Iranie Książki Paulo Coelho w serii kieszonkowej

Paulo Coelho. Moje życie - film dokumentalny o autorze kultowego Alchemika do obejrzenia na kanale Planete+ !

W najbliższym czasie na antenie kanału Planete + będzie można obejrzeć film dokumentalny, którego bohaterem będzie nasz autor, Paulo Coelho.

Paulo Coelho - film dokumentalny
fot. Frederic Charmeaux.

 

Planete + tak opisuje ten film:

Uwielbiany przez fanów, wyszydzany przez krytyków, Paulo Coelho pozostaje jednym z najpopularniejszych pisarzy naszych czasów. Niniejszy dokument pozwala z bliska przyjrzeć się życiu człowieka, który dla milionów czytelników jest nie tylko ulubionym autorem, ale też przewodnikiem i nauczycielem.

Jego książki od lat okupują czołowe miejsca list bestsellerów, są ekranizowane przez hollywoodzkich reżyserów i z pasją przywoływane przez admiratorów. Szacuje się, że tych ostatnich jest blisko pięćset milionów, rozsianych po 150 krajach na całym świecie. Brazylijczyk jest pisarzem kultowym w pełnym tego słowa znaczeniu - jego słowa spotykają się z nabożną niemal czcią i są cytowane jak swoiste wyznanie wiary.

Nie wszyscy znają jednak burzliwą biografię autora takich tytułów jak, Alchemik, Podręcznik wojownika światła czy Zahir. Tymczasem zanim Coelho zabrał się za pisanie, zdążył doświadczyć wielu zdarzeń mogących śmiało rywalizować z fikcją literacką.

Urodzony w 1947 roku w Rio de Janeiro, przyszły pisarz był niespokojnym duchem. Bunt wobec szkoły i religijnych rodziców przypłacił pobytem w klinice psychiatrycznej, gdzie jego krnąbrny charakter starano się naprostować elektrowstrząsami. Młody Coelho zaangażował się następnie w teatr, by u schyłku lat 60. dołączyć do ruchu hipisowskiego. W kolejnej dekadzie zajął się pisaniem piosenek i aktywnością polityczną, w wyniku której poznał, czym jest więzienie i tortury. W roku 1986, pod wpływem pielgrzymki do Santiago de Compostela, Brazylijczyk przeszedł duchową przemianę. Dwa lata później ukazał się jego pierwszy wielki przebój literacki, Alchemik. Po czterdziestce Coelho odnalazł swoje prawdziwe powołanie - pisanie.

Paulo Coelho - My Life to poruszający filmowy portret charyzmatycznego autora widzianego w różnych miejscach i na różnych etapach kariery. Wraz z parą reżyserów, Dorothee Binding i Benedictem Mirowem widzimy Coelho jako jaśniejącą gwiazdę na czerwonym dywanie w Cannes oraz w trakcie chwil zadumy i modlitwy. Łatwo przekonać się, że skromny i otwarty pisarz może opowiedzieć nam historię swojego życia, równie wciągającą i pouczającą, co jego najbardziej poczytne powieści.

 

reżyser: Dorothee Binding, Benedict Mirow

film dokumentalny, Niemcy, 2011, 43 min.

 

Najbliższe emisje:

 

sobota, 8 grudnia 2012, godz. 21:45

niedziela, 16 grudnia 2012, godz. 13:25

sobota, 22 grudnia 2012, godz. 19:55

 

Obejrzyj zwiastun

Powrót do listy wydarzeń