Znamy laureata Nagrody Alchemika! Pomóż nam wybrać Alchemika. Zagłosuj i wygraj! Ruszyła pierwsza edycja Nagrody Alchemika Kalendarz na 2015 rok z cytatami z książek Paula Coelho jest już dostępny! Porozmawiaj z alchemikiem słowa. Paulo Coelho: najlepsza wizytówka Brazylii Kolejny rekord Alchemika Wspomóż Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Paulo Coelho. Moje życie - film dokumentalny o autorze kultowego Alchemika do obejrzenia na kanale Planete+ ! Video chat z Paulem Coelho! Gra miejska z "Alefem" już 11 lutego w Warszawie! Oficjalna polska strona Paula Coelho na facebooku ALEPH THE VIDEO CONTEST - zwycięzcy wyłonieni! ALEPH THE VIDEO CONTEST Barack Obama cytuje Paula Coelho Walkirie w Polskim Radiu Wyniki konkursu
Złóż książkę - wygraj podróż!
Złóż książkę - wygraj podróż! Weź udział w konkursie! O Aleph - nowa książka Paula Coelho Weronika postanawia umrzeć na DVD Napisz recenzję książki Weronika postanawia umrzeć Weronika postanawia umrzeć Paula Coelho w kinach od 2 października Zapraszamy na festiwal Bom Dia Brasil i rozmowy o fenomenie Paula Coelho! Zwycięzca jest sam Paula Coelho w telefonie Zobacz ulubione miejsca Paula Coelho na świecie! 54. Międzynarodowe Targi Książki Konkurs na scenariusz trailera książki rozstrzygnięty! Konkurs na zwiastun książki Paulo Coelho - Zwycięzca jest sam Wielkie święto Paula Coelho Paulo Coelho zaprasza na wirtualną wystawę Łódzkie spotkanie z fanami Paula Coelho Konkurs: Jak wyglądało Twoje spotkanie z Drugą Połową? Fan Klub Paulo Coelho As Empiku dla Czarownicy z Portobello Paula Coelho Paulo Coelho otrzymał tytuł Posłańca Pokoju Paulo Coelho szuka 15 reżyserów 60. urodziny Paula Coelho Czarownica z Portobello - premiera polskiego wydania nowej powieści Paula Coelho Fragmenty powieści Czarownica z Portobello na stronie empik.com Brazylijska premiera nowej powieści Paula Coelho Czarownica z Portobello Alchemik na liście bestsellerów The New York Timesa Ponowna pielgrzymka do Santiago de Compostela Zahir Paula Coelho nominowany do nagrody As EMPiK-u 2005 Paulo Coelho w Częstochowie Zahir Paula Coelho skonfiskowany w Iranie Książki Paulo Coelho w serii kieszonkowej

Eksperymentalna czarownica Paulo Coelho szuka poprzez Internet 15 reżyserów, którzy przeniosą na ekran jego najnowszą powieść

"W ciągu całej mojej kariery zaufało mi wiele całkiem obcych osób, które pomgły mi zrealizować moje marzenia. Przez ostatni rok często podziwiałem w Internecie prace nieznanych artystów, muzyków, reżyserów. Dlatego pomyślałem: Dlaczego nie mielibyśmy wspólnie zrobić filmu?"

Powieściopisarz i kompozytor Paulo Coelho planuje ekranizację swojej najnowszej powieści, Czarownicy z Portobello. W tym celu za pośrednictwem Internetu wybierze 15 kandydatów z całego świata. Każdemu z wybranych kandydatów zostanie powierzona opowieść jednego z narratorów książki. Zgłoszenia można już nadsyłać na stronę internetową autora: http://paulocoelhoblog.com/experimental-witch.

Niezależne jury, którego skład zostanie wkrótce ogłoszony, przeanalizuje nadesłane materiały i wybierze 15 reżyserów (po jednym dla każdego z narratorów powieści). Po dokonanym przez nas profesjonalnym montażu wybranych piętnastu odcinków powstanie jeden spójny film. "Główną postać, Atenę, zagra w nim piętnaście różnych aktorek - tłumaczy Paulo Coelho. - W jednej opowieści Atena będzie na przykład czarnoskórą Afrykanką, a w innym platynową blondynką. Ale taka różnorodność doskonale oddaje moje intencje jako autora książki, przedstawiającej jedną historię z różnych punktów widzenia". Gotowy film zamierzamy zaprezentować na festiwalach filmowych na całym świecie. Istnieje również szansa, że trafi do kin i do telewizji.

Do konkursu zapraszamy także kompozytorów, których zadaniem jest stworzenie podkładu muzycznego albo dla całego filmu, albo dla poszczególnych opowieści, jakie się nań składają.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: paulocoelhoblog.com/experimental-witch, z zaznaczeniem, którego z narratorów Państwo wybierają. Każdy ze zgłaszających się otrzyma pocztą elektroniczną potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia wraz z instrukcją (w wybranym przez niego języku) dotyczącą sposobu przesłania gotowego materiału. Filmy i muzykę należy nadsyłać do 16 marca 2008 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25 czerwca 2008 r. UWAGA: Liczba zgłoszeń jest ograniczona - do 200 dla każdej z opowieści. Im wcześniej więc nadeślecie zgłoszenie, tym lepiej.

Poza satysfakcją ze zwycięstwa, dla reżyserów poszczególnych opowieści przewidujemy nagrody w wysokości 3000 euro, a dla autora najlepszego podkładu muzycznego nagrodę w wysokości 1500 euro.

Zobacz reklamę promującą konkurs dla reżyserów "Czarownicy z Portobello". Jednym z partnerów jest Hewlett-Packard:

Powrót do listy wydarzeń