Weronika postanawia umrzeć - w nowej odsłonie Podręcznik wojownika światła - w nowej odsłonie Alchemik
Od 25 lat w Polsce. Niezmiennie inspiruje. Alchemik w nowej odsłonie.
Alchemik
w nowej szacie graficznej autorstwa Cataliny Estrady
Alchemik Alchemik - edycja limitowana Alef Brida Czarownica z Portobello Demon i panna Prym Hipis Jedenaście minut Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam Piąta góra Podręcznik wojownika światła Szpieg Walkirie Weronika postanawia umrzeć Weronika postanawia umrzeć - edycja filmowa Zahir Zdrada Zwycięzca jest sam Spokój. Kalendarz 2024 Siła. Kalendarz 2023 Prostota. Kalendarz 2022 Spotkania. Kalendarz 2021 Sekrety. Kalendarz 2020 Droga. Kalendarz 2019 Wolność. Kalendarz 2018 Przyjaźń. Kalendarz 2017 Odwaga. Kalendarz 2016 Alchemia. Kalendarz 2015 Dzielenie się. Kalendarz 2014 Alchemia "Alchemika" Czarodziej. Biografia Paulo Coelho Prorok. Listy miłosne Proroka Zwierzenia pielgrzyma

Paulo Coelho "Alchemik"

Alchemik jako niezwykłe zjawisko wydawnicze

Pierwszą książką, która ukazała się nakładem wydawnictwa Drzewo Babel, był Alchemik Paula Coelho. Powieść jest niezwykłym zjawiskiem wydawniczym na całym świecie. Od paru lat utrzymuje się na światowych listach bestsellerów i w wielu krajach jest na pierwszej pozycji tych list. Przetłumaczona została na 61 języków w 150 krajach. Rozeszła się w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie. W Polsce do końca grudnia 2006 roku sprzedano 495 000 egzemplarzyAlchemika i został on uznany za najlepiej sprzedającą się w 1998 roku książkę zagraniczną, za co otrzymał tytuł Asa Empiku.

Określana jest jako powieść kultowa i wymieniana w jednym szeregu z takimi tytułami jak: Mały Książę, Mewa czy Buszujący w zbożu. W Brazylii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie i we Włoszech Alchemik stał się lekturą szkolną, a w Polsce w roku szkolnym 2001/02 został wprowadzony do szkół jako lektura uzupełniająca. The Graduate School of Business przy Uniwersytecie w Chicago poleca go swoim studentom, uważając, że pogłębia intuicję.

Powieść została przeniesiona również na deski teatralne i jest grana w Chorwacji, Francji, Japonii, Norwegii, Stanach Zjednoczonych, Turcji, krajach byłej Jugosławii, a także w Polsce (premiera odbyła się w Teatrze Polskim w Bielsku Białej w marcu 2000 roku). W Japonii i we Włoszech na jej podstawie powstał musical, Warner Brothers kupiło prawa do ekranizacji, a BMG wydało płytę kompaktową The Alchemist’s Symphony, skomponowaną przez Waltera Taieba.

Książka Paula Coelho została przyjęta z zachwytem i entuzjazmem przez różne środowiska i kręgi społeczne (filozofów, psychologów, ludzi sztuki, biznesmenów). Zauroczyła laureata nagrody Nobla Kenzaburo Oe, króla Szwecji Karola Gustawa, piosenkarkę Madonnę, aktorki Isabelle Adjani i Julię Roberts, reżysera Clauda Leloucha, piłkarza Ronaldo..., natomiast w Polsce – Jolantę Kwaśniewską, Hannę Gronkiewicz – Waltz, Agnieszkę Osiecką, Annę Szałapak, Justynę Steczkowską, Małgorzatę Braunek, Wojciecha Eichelbergera, Edytę Bartosiewicz, Małgorzatę Ostrowską, Edytę Olszówkę oraz wielu, wielu znanych i nieznanych...

 

Alchemik - powrót do opisu książki