Weronika postanawia umrzeć - w nowej odsłonie Podręcznik wojownika światła - w nowej odsłonie Alchemik
Od 25 lat w Polsce. Niezmiennie inspiruje. Alchemik w nowej odsłonie.
Alchemik
w nowej szacie graficznej autorstwa Cataliny Estrady
Alchemik Alchemik - edycja limitowana Alef Brida Czarownica z Portobello Demon i panna Prym Hipis Jedenaście minut Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam Piąta góra Podręcznik wojownika światła Szpieg Walkirie Weronika postanawia umrzeć Weronika postanawia umrzeć - edycja filmowa Zahir Zdrada Zwycięzca jest sam Spokój. Kalendarz 2024 Siła. Kalendarz 2023 Prostota. Kalendarz 2022 Spotkania. Kalendarz 2021 Sekrety. Kalendarz 2020 Droga. Kalendarz 2019 Wolność. Kalendarz 2018 Przyjaźń. Kalendarz 2017 Odwaga. Kalendarz 2016 Alchemia. Kalendarz 2015 Dzielenie się. Kalendarz 2014 Alchemia "Alchemika" Czarodziej. Biografia Paulo Coelho Prorok. Listy miłosne Proroka Zwierzenia pielgrzyma

Paulo Coelho "Alchemik" - nowa szata graficzna autorstwa Cataliny Estrady

Alchemikw nowej szacie graficznej autorstwa Cataliny Estrady

Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.

Ta kultowa powieść Paula Coelho stała się drogowskazem dla milionów czytelników na całym świecie. Znajdujemy w niej ujmującą niezwykłą prostotą i głęboką mądrością historię pasterza z Andaluzji – chłopca imieniem Santiago, który wyrusza ze swych rodzinnych stron w Hiszpanii na egipską pustynię, by odnaleźć ukryty w piramidach skarb. Na swej drodze spotyka Cygankę, człowieka, który nazywa siebie Królem i Alchemika – to oni inspirują Santiago do dalszej wędrówki. Ta podróż w poszukiwaniu dóbr doczesnych prowadzi pasterza do odkrycia skarbu, który drzemie w nim samym.

Barwna, pobudzająca wyobraźnię i głęboko ludzka historia Santiago pokazuje, jak siła naszych marzeń może doprowadzić do przemiany i przypomina, żebyśmy słuchali uważnie głosu własnego serca.

Catalina Estrada

Fascynuje mnie kolor i kształt, i staram się zawsze nadawać im piękną formę.

Catalina Estrada
foto © Pancho Tolchinsky

Miłośniczka przyrody. Fanatyczka koloru. Zafascynowana fakturą, detalem, formą, pięknem. Taka jest Catalina Estrada, kolumbijska ilustratorka, która od 1999 roku mieszka w Barcelonie. W swojej sztuce nawiązuje do całego bogactwa ludowej sztuki latynoamerykańskiej, która w jej interpretacji rozkwita czystą harmonią i prostotą. Jej radosny, zaraźliwie optymistyczny język wizualny w tysiącach barw i form zaczerpniętych z przyrody przekracza granice.

Głównym źródłem inspiracji Cataliny jest flora i fauna. To z tych elementów artystka buduje swój własny świat harmonijnego piękna. W jej osobistej wizji obłaskawionej natury pojawiają się postacie wędrujące przez bajkowe krajobrazy. Jej prace są pełne radości, ciepła, miłości, silnie zabarwione emocjonalnie. Ukazane w nich delikatne, eleganckie obrazy działają na nas feerią barw. Fascynujące, budzące optymizm dzieła.

Catalina pracuje dla wielu zleceniodawców, do których należą między innymi: Paul Smith, Coca-Cola, Microsoft, Camper, Nike, Levis, Smart / Mercedes Benz, Paulo Coelho, UNICEF, władze samorządowe Londynu i Barcelony, rząd Indii. Artystka wyrobiła sobie markę w Europie i na całym świecie. Jej indywidualny styl można podziwiać na tapetach, bieliźnie pościelowej, poduszkach, torebkach, akcesoriach podróżnych, parasolach, przyborach szkolnych i wiele innych.

Mężem Cataliny jest fotografik Pancho Tolchinsky, z którym artystka współpracuje.

Powrót do listy książek Paulo Coelho